Laboratuvarımızda covid testleri yapılmamaktadır.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
Y KROMOZOM MİKRODELESYON TESTİ Y KROMOZOM MİKRODELESYON TESTİ

Y Kromozom Mikrodelesyon Testi

Y Kromozom Mikrodelesyon Testi

 

İnfertilite tanısı konulan bazı çiftlerde genetik incelemelerinin yapılması gerekmektedir. Sperm testi sonucu azospermi ve ya oligospermli hastaların Y kromozom mikrodelesyon testini yaptırmaları önemlidir. Sağlıklı bir erkek birey  46 XY kromozom yapısına  sahiptir. Bu yapıda bulunan Y kromozomu erkek cinsiyetini tayin etmektedir.

 

İstanbul dışından merkezimize gelemeyen hastalarımız için, kargo hizmetimiz bulunmaktadır. Kan örneklerinizin alınması için, gerekli tüpleri ve özel taşıma çantamızı, anlaşmalı kargo firmamız ile adresinize gönderiyoruz. Siz de en yakın bir sağlık kuruluşuna giderek kan örneğinizi verdikten sonra tekrar taşıma çantası ile örneklerinizi bize gönderebilirsiniz.

 

Y Kromozom Testi Nerede Yapılır?

 

Y kromozom mikrodelesyon  testi genetik tanı merkezimizde çalışılmaktadır. Daha detaylı bilgi ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için 0212 451 16 61 nolu çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Y koromozomu üzerinde bulunan AZF bölgesi sperm üretiminde doğrudan ilişkilidir. Sperm testi sonucu semende hiç spermin bulunmaması (Azospermi )  durumunda çiftlerin  çocuk sahibi olabilmeleri için öncelikle erkek bireyin testislerinden cerrahi işlemle sperm elde etmek gerekmektedir.

 

 

Bu AZF bölgelerindeki delesyonlar yani eksilmeler infertiliteye (kısırlık) yol açmaktadır. AZF a, AZF b, AZF c bölgelerindeki eksilmelerin tespit edilmesi cerrahi girişimler açısından çok önemlidir. Eğer AZF a ve AZF b bölgesinde delesyon (eksilme ) varsa hastadan sperm elde etme şansı yoktur ve yapılan cerrahi girişimler gereksizdir.

 

Y Kromozom Mikrodelesyon Testi Fiyatı

 

Y kromozom mikrodelesyon testi fiyatı için 0212 451 16 61 numaralı sabit hattımızı 09:00 ile 18:00 saatleri arasında sağ alt köşede bulunan arama butonu ile arayabilir ya da solt alt köşede bulunan whatsapp butonunu kullanarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.