Laboratuvarımızda covid testleri yapılmamaktadır.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR? GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR?

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamileliği tespit etmek için 2 çeşit test yöntemi vardır. Birincisi kandan bakılan beta hcg hormonu diğeri ise eczanelerden temin edilip, evde idardan uygulanan test kitleri ile.

Kanda Gebelik Testi (beta HCG) Nasıl yapılır?
Testi yaptıracak ve yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği ve sorduğu soruların başında , kan örneği verilmeden önce aç karnına mı olması gerektiği. Genel de hormon testleri aç karnına yapılıyor olsa da bu konu kanda gebelik testi (beta HCG) için geçerli değildir. Kolunuzdaki damardan alınacak kan örneğinizin zamanın da, sizin aç  ve ya tok olmanız önemli değildir. Yani tok karnına rahatlıkla testi yaptırabilirsiniz. Tok ve ya aç olmanız sonuçları asla değiştirmez. Sizin için uygun olan herhangi bir zaman diliminde, 0850 460 16 61 nolu çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan kanda beta hcg testi için randevu oluşturabilirsiniz.

Kan örneğinizi verdikten ortalama 30 dakika içerisinde sonuçlarınızı alabilirsiniz.

İdrar da Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?
Eczanelerden satın aldığınız gebelik testi kitleri, (genellikle sabah saatleri olması tavsiye edilir) steril temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra, içinde çıkacak pipet yardımı ile test bölmesindeki yuvarlak alana 1-2 damla idrar damlatıp çizgilerin oluşmasını bekleyin. Ortalama 4 -5 dakika sonrasındaki oluşacak olan tek çizgi hamile olmadığınızı, çift çizgi (pozitif) ise hamile olduğunuzu göstermektedir. Markalara göre az da olsa farklılıklar olabileceğinden, kitin için çıkan kullanma kılavuzunu okumanız doğru bir uygulama açısından yararlı olacaktır.