Laboratuvarımızda covid testleri yapılmamaktadır.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
BİLGİLENDİRME BİLGİLENDİRME

Testler ve hastalıklar hakkında bilgilendirmeler.

Bilgilendirme

Dış Gebelik

Dış gebelik, döllenmiş olan yumurtanın rahim içerisinde değil de, rahmin dışında bir yere konumlamış olmasını ifade eder.
Devamı >>

Gebelik Zehirlenmesi

Hastalığın asıl ismi preeklampsidir. Ancak halk arasında gebelik zehirlenmesi olarak bilinir. Gebe olan hanımlarda yüksek tansiyonla meydana gelen değişik durumları ifade eder.
Devamı >>

Kan Uyuşmazlığı

Rh uygunsuzluğu hamile bir kadının kan grubunun Rh- negatif olduğu ve onun rahminde olan bebeğin kan gurubun Rh + pozitif olduğunda gelişen bir durumdur.
Devamı >>

Gebelik Nedir?

Anne adayının doğum öncesi geçirmiş olduğu zamana gebelik dönemi denir. Gebelik için iki adet kanamasının ortalarına denk gelinen uygun zaman dilimi olarak bilinmektedir.
Devamı >>

Polikistik Over Sendromu

Polikistik over ‘in açılımı çok sayıda kist içeren yumurtalık dokusudur. PKOS olarak da adlandırılır. PKOS (Polikistik Over Sendromu) , ostrojen veya progesteron hormonların dengesiz salgılanmasından kaynaklanan bir durumdur.
Devamı >>

Over Rezervi Nedir?

Over rezervi, bir kadında bulunan foliküllerin yani yumurtalıkların sayısı ve kalitesini gösterir. Kadının doğurganlık potansiyeli yani gebe kalma olasılığı ile ilgili bilgi verir.
Devamı >>

Menopoz Nedir?

Menopoz son adet döneminden sonra 12 ay boyunca hiç adet (ay başı) görmemesi ile kesin tanı konulur. Menopoz genellikle yaş olarak 40’ lı ya da 50' li yıllarda gerçekleşir.
Devamı >>

Yumurtalık Kanseri

Yumurtalıklar ve fallop tüpleri bir kadın üreme sisteminin bir parçasıdır. Rahmin her iki tarafında da bulunan yumurtalıklar kadında yumurta üretimini sağlar
Devamı >>

CA 125 Testi

CA 125 ismi ingilizce de cancer (C) ve antigen (A) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Kanda bulunan bir kanser antijenidir
Devamı >>

HIV Testleri Nelerdir?

HIV : AIDS hastalığına neden olan bir virüstür. Bu virüs vajinal, oral seks, anal seks, kan transfüzyonu ve kirli iğneler dahil olmak üzere birçok yolla bulaşabilir.
Devamı >>

HIV Testi Ne Zaman Yapılır?

AIDS hastalığına sebep olan HIV virüsünü tespit etmek için kullanılan laboratuvar testleri aşağıda listelenmiş olup
Devamı >>

DNA Babalık Testi Nasıl Yapılır?

Baba adayı ve çocuktan alınan numune örneklerinden, genetik laboratuvarlarına özel yöntemler ile DNA izolasyon işlemi gerçekleştirilerek
Devamı >>

Spermiogram Nedir? Niçin Yapılır?

Spermiogram nedir? Spermiogram, erkeğin orgazma olması ile birlikte, cinsel organından (penisten) genellikle kirli beyaz ve ya sarımtırak renginde gelen
Devamı >>

Semen Analizi Nedir?

Semen Analizi Nedir? Semen, erkeğin orgazma olması (cinsel tatmine ulaşması) sonucu, cinsel organ olan penisten, kirli beyaz, grimsi veya sarımtırak renkte gelen yoğun ve yapışkan sıvıdır.
Devamı >>

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar büyük birer tehlikeyken, aslında gereken özen gösterilmediğinden, günden güne daha da büyük bir tehlike haline geliyor.
Devamı >>