Laboratuvarımızda covid testleri yapılmamaktadır.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
SPERM YIKAMA SPERM YIKAMA

Aşılama İçin Sperm Yıkama

Sperm Yıkama (aşılama)

 

Video sistemli odalarımızda görsel stimulasyon ile materyal (sperm) alınmaktadır. Cyros sperm filter solusyonu kullanılmaktadır. Yıkanmış sperm (semen) insülin enjektörüne çekilmiş olarak, ısıtılmış 37º C termos içerisinde 2 cc. sperm wash gönderilmektedir. Doktorunuzun  isteğine göre kanül veya katater gönderilmektedir. Sperm (semen) yıkama işlemi yaklaşık olarak 1 saat 15 dk. içerisinde tamamlanmaktadır.

 

Sperm Yıkama İşlemi

 

Sperm yıkama işleminde, 3-4 günlük cinsel perhiz yapıldıktan sonra semen örneği mastürbasyon yoluyla alınır. Laboratuar koşullarında yüzdürme ya da gradient adı verilen yıkama işlemine tabi tutularak sadece canlı ve sağlıklı spermler elde edilir. Aşılama için yıkamadan sonra en az bir milyon hareketli sperm olmalıdır. Sperm yıkama işlemi 30-60 dakika sürer. Yıkanmış ve seçilmiş olan spermler özel tüpler içinde ve belirli bir ısıda tutan termoslar aracılığıyla İUİ yapacak olan doktora ulaştırılır. Aşılama, üremeye yardımcı tedaviler arasında sıklıkla kullanılan basit bir tekniktir. Erkeğin yıkanan sperm (semen ) örneği eşinin rahim boşluğuna devredilir. Böylece, yumurta ile spermin karşılaşması için mesafe kısaltılmış olur, bu iki üreme hücresinin vücut içinde buluşmaları ve döllenme süreci kolaylaştırılmış olur. Sıklıkla kullanılan yöntemler Swim-up (yüzdürme) tekniği, Standart yıkama yöntemi (santrifüj ve yüzdürme), Gradient tekniği, Mini-gradient yöntemleridir.

 

Sperm Yıkama Fiyatı

 

Sperm yıkama fiyatı için, mesait saatleri içerisinde (09:00 - 18:00) bizi sağ alt köşede bulunan arama butonunu kullanarak arayabilirsiniz. Mesai saatleri dışında ise sol alt köşede bulunan whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sperm testi (spermiogram) hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.